Grass Coworking

Grass Coworking

Ласкаво просимо

grass coworking

06 Сен 2017

5 ТИПІВ ПРОКРАСТИНАТОРІВ

Вчені пов’язують звичку відкладати справи «на потім» з емоційними розладами. Причиною прокрастинації може служити підвищений рівень стресу, тривоги, або банальна втома. Однак навіть такий емоційний стан можна використовувати на благо. Якщо ви, читаючи ці рядки, розумієте, що прокрастинація вам не чужа, варто задуматися, чому вона виникає. Так вам буде легше подолати нав’язливий стан, ви станете більш продуктивними і, нарешті, переможете дракона під ім’ям «купа важливих справ».

Отже, вчені виділяють 5 типів прокрастинаторів:

1. Перфекціоніст. Цей тип прокрастинаторів намагається зробити все ідеально. До роботи підходить з великим трепетом, звертаючи увагу на найменші деталі і намагаючись врахувати всі, без винятку, нюанси. Насправді, така поведінка — марна трата часу. Як наслідок, перфекціоніст просто не вкладається в терміни, закінчуючи роботу в останній момент і допускаючи величезну кількість помилок.

2. Самозванець. Прокрастинатори-самозванці мають нав’язливу ідею — їх обтяжує побоювання, що всі навколо (колеги, начальство, друзі та близькі) зрозуміють, що насправді вони ніякі не фахівці, а звичайні показушники. При цьому, «самозванці» можуть виявитися справжніми знавцями своєї справи, але, в силу того, що в дитинстві їм нав’язали комплекс неповноцінності, вони самі вселяють собі, що не здатні впоратися з поставленими завданнями і, як наслідок, відкладають справи до останнього.

3. Нудьгуючий. Кожен знає, що свою роботу потрібно любити. Якщо ж робочий процес, навпаки, викликає якусь подобу відрази, мотивацію для вирішення тих чи інших завдань знайти просто неможливо. Звичайно, нудьгуючий прокрастинатор буде відволікатися на що завгодно, лише б відстрочити час «Х», годину, коли все-таки доведеться взятися за справу.

4. Перевантажений. Працівник, завалений невідкладними завданнями по саме горло, може впасти в паніку. Він не розуміє, за що хапатися в першу чергу, і, часом, вирішує не робити взагалі нічого, закриваючи очі на роботу. А може заплутаний клубок розв’яжеться сам по собі?

5. Щасливчик. Прокрастинатори-щасливчики сподіваються на щасливий випадок. Раптом їх прокрастинація обернеться чим-небудь хорошим: вони випадково знайдуть правильне рішення або допоможуть запобігти падіння метеорита… Такі люди звикли, щоб їх підганяли і не вважають це чимось неправильним.

Що ж робити, якщо ви — типовий прокрастинатор? В першу чергу, слід зізнатися в цьому самому собі і, звичайно, почати боротися з горою відкладених справ. Чи не звалюйте все в купу, розбирайтеся з завданнями по мірі їх надходження і, що не менш важливо, не панікуйте.